Jak wybrać odpowiednią salę weselną?

Zorganizuj Wesele w Domu Przyjęć Pradziad

Jak wybrać odpowiednią salę weselną?

Narzeczeni podejmując decyzję o weselu często zastanawiają się jak spośród setek ofert hoteli, sal i domów weselnych wybrać tą najodpowiedniejszą dla nich. W poniższym artykule postaramy się wypunktować kilka najważniejszych kwestii, dzięki którym ułatwimy Wam nieco podjęcie decyzji.

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie jaką ilość gości zamierzamy zaprosić. Nie mówimy tu o konkretnym doprecyzowaniu, że osób będzie, dajmy na to 125 lub 130. Bardziej musimy określić, czy planujemy zaprosić 100, a może już bliżej 200 gości. Jest to o tyle ważne, że niektóre miejsca oferujące organizację wesel nie są na tyle elastyczne, by nagle po podpisaniu umowy na określoną ilość osób mogły zgodzić się na podwojenie jej. Zdarza się oczywiście i tak, że miejsce z którym podpisaliśmy umowę przyjmie naszą informację o znaczącym powiększeniu ilości gości z entuzjazmem, jednak z uwagi na powierzchnię, skończy się to dla Was tym, że goście podczas posiłków będę szturchać się łokciami i zaglądać sobie nawzajem do talerzy. Jest to bardzo nieprofesjonalne. Pamiętajmy też, że oczywiście, rzadko zdarza się, że wszyscy goście dopisują. Nie popadajmy jednak w skrajności – na pewno nie będzie tak, że ilość gości obecnych na weselu będzie o połowę mniejsza od zaproszonych. Czasami Młodzi mówią – „cóż, miejsca na sali jest na 150 osób, zaprosiliśmy 200, ale przecież i tak nie wszyscy przyjdą”. Może się to skończyć dokładnie tak samo jak opisaliśmy kilka linijek wyżej.

Sala weselna powinna być w pobliżu?

Kolejną sprawą jest lokalizacja. Przyjęło się, że zazwyczaj ślub organizowany jest w parafii Panny Młodej (lub w Urzędzie Stanu Cywilnego w miejscu jej zamieszkania). Nie jest to oczywiście regułą. Standardowo jednak Młodzi starają się znaleźć miejsce na organizację swojego wesela w bliskiej odległości od miejsca, w którym odbył się ich ślub. Jest to o tyle komfortowe, że droga na przyjęcie nie będzie zbyt długa i problematyczna dla gości. Jeśli jednak od zawsze marzyliście o Sali Weselnej, która znajduje się nieco dalej, nie jest to oczywiście nierealne. Pamiętajmy jednak, że będzie wiązało się z koniecznością organizowania dodatkowego transportu dla gości.

Jeśli chodzi o już wspomniany dojazd dla gości przyjęło się, że na uroczystość zaślubin goście przybywają „na własną rękę”. Jeśli jednak wesele ma odbyć się w nieco dalszej odległości, której nie pokonamy kilkuminutowym spacerem, warto zapewnić gościom odpowiedni transport. Najczęściej proponuje się Młodym wynajęcie autokaru, który przewiezie gości spod kościoła/urzędu w miejsce wesela. Zazwyczaj w tej opcji istnieje również możliwość, by autokar przyjechał po gości po zakończeniu wesela i odwiózł np. z powrotem pod miejsce w którym odbył się ślub lub w inny dobrze skomunikowany punkt, z którego każdy z gości bez problemu będzie mógł dotrzeć do domu.

Sala weselna z noclegiem dla gości?

Jeśli nasza rodzina rozsiana jest po całej Polsce, a czasami też zagranicy, kolejną kwestią jaką musimy wziąć pod uwagę jest organizacja miejsc noclegowych dla gości. Jeśli organizujemy przyjęcie w hotelu problem rozwiązuje się sam. Jeśli jednak wybraliśmy restaurację lub salę weselną, która nie dysponuje miejscami noclegowymi musimy zająć się tym tematem odpowiednio wcześnie. Warto zorientować się czy w pobliżu miejsca, które wybraliśmy znajdują się hotele, jak kształtuje się oferta, kiedy najlepiej potwierdzić potrzebną nam ilość pokoi oraz jak wygląda kwestia organizacji w samym dniu imprezy. Mile widzianym będzie bowiem zapewnienie gościom przyjezdnym możliwości odwiedzenia hotelu przed uroczystością zaślubin, co umożliwi im odświeżenie się, zmianę garderoby czy po prostu odpoczynek, jeśli podróż była długa.

Sala Weselna Rogów

Zapraszamy do naszej sali weselnej w Rogowie

Jak widać kwestia wyboru miejsca jakim jest sala weselna to też poza Waszym gustem i zainteresowaniem również kilka pobocznych kwestii, które warto wziąć również pod uwagę, byście zarówno Wy jak i Wasi goście czuli się usatysfakcjonowani.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://pradziad.pl/wp-content/uploads/2022/07/sala-weselna-w-rogowie.jpg);background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 400px;}